Облаштування спальні: сучасне та спокійне місце для відпочинку

Облаштування спальні: сучасне та спокійне місце для відпочинку

Ми проводимо близько третини нашого життя у ліжку! Тому дуже важливо, щоб приміщення для відпочинку було максимально затишним та практичним. В інтер’єрі спальні точно не доречні ні шум, ні метушня. Адже саме тут можна повністю розслабитись після трудового дня, виспатися, відновити сили. А у вихідні з ранку поніжитися у ліжку, провести час із улюбленою книгою.

Хоча сучасні дизайнерські ідеї часто породжують стереотип про те, що спальня має бути просторою та з ліжком розміром «king-size», ми впевнено заявляємо, що навіть крихітна спальня може стати улюбленим місцем у будинку! Пропонуємо кілька корисних порад для оформлення вашої спальні.

1. Зонування приміщення

У випадку, якщо у вас невелика квартира-студія, ми рекомендуємо розмежувати зону відпочинку та вітальні. Це легко зробити за допомогою перегородки, штори чи стелажу. Така міжкімнатна перегородка може бути стіною по суті, а може лише наполовину перекривати простір, може бути глухою, прозорою або зовсім підвішеною до стелі. Крім зонування приміщення, такий елемент інтер’єру може виступати як декор.

 2. Світлі відтінки

Відомий спосіб візуального збільшення простору – використання в інтер’єрі світлих відтінків. Білий колір – універсальний і практичний вибір для дизайну маленької спальні. Він не дає простору виглядати тісним та переповненим. Пофарбувавши спальню в білий або світло-бежевий колір, вона виглядатиме більше та просторіше.

Боїтеся, що ваша спальня стане холодною, додайте світильники з хромованих ламп, своїм м’яким світлом вони додають ніжності будь-якому приміщенню.

3. Мінімалізм та практичність

Додайте повітря до невеликої спальні, прибравши зайві предмети інтер’єру. Згадаймо про стиль мінімалізм: прагнення до простоти та чистих ліній. Чиста кімната сприяє чистоті розуму та спокійному сну.

Плюс до всього, навіщо розміщувати складні конструкції в маленькій спальні, адже чим менше предметів знаходиться в кімнаті, тим просторішою вона виглядає. У центрі уваги, безперечно, має бути ліжко, тому решта предметів меблів та аксесуарів має бути зведена до мінімуму.

Якщо краще, використовуйте гладкі, сучасні вбудовані модулі для додаткового зберігання. Вбудовані модулі максимізують зберігання, хоча виглядають так, ніби його навіть немає.

4. Стіни

Шпалери – універсальний спосіб обробки стін. Функціональних вимог до шпалер для спальні немає. Вони можуть бути з тисненням, гладкими, миючими або тканинними. Головне – це колір. Для тісної спальні слід вибирати світлі шпалери. Те, що ваша спальня маленька, не означає, що вона має бути нудною. Додайте сміливий малюнок на шпалерах до стіни узголів’я. Однак підбором зображення для дизайну потрібно займатися ретельно, щоб запобігти захаращенню приміщення. Тільки підбір правильного стилю та техніки подарує вам бажаний результат.

Горизонтальні смуги на шпалерах допоможуть розширити простір, вертикальні — підняти стелю. Один із варіантів реалізації цієї ідеї – поклейка двох видів шпалер смугами. Важливо встежити, щоб ширина рулону шпалер різко не обривалася в кутку кімнати, а всі «смужки» були однієї ширини.

При виборі шпалер, радимо вибирати великомасштабний візерунок. Не забудьте створити цілісний образ, поєднуючи постільну білизну з новими шпалерами.

5. Шафа

Вибір меблів для спальні, особливо якщо квадратних метрів у приміщенні небагато, перетворюється на справжню проблему. Якщо в квартирі відсутня вбиральня, порушується питання про розміщення шафи. Якщо дизайн передбачає розміщення в ньому великих меблів, то краще віддати перевагу шафам-купе або функціональним шафам трансформерам, які заощадять простір і зможуть вмістити всі необхідні речі.