Види ремонтних робіт

Існує кілька видів ремонту квартир, розглянемо найпопулярніші та найпоширеніші:

  • Косметичний ремонт –  це поверховий ремонт квартири, що не потребує значних зусиль та витрат. Зазвичай у процесі косметичного ремонту проводять поверхневі роботи з поклейки шпалер і фарбування стель. Під час косметичного ремонту не проводяться роботи з перепланування, заміни вікон та дверей. Сантехніка та електропроводка не входять до переліку робіт.
  • Капітальний ремонт — це повний комплекс робіт з ремонту приміщення з повною або частковою заміною комунікацій, таких як сантехніка та електропроводка. Такий вид ремонту включає повний демонтаж та реконструкцію всіх покриттів — стелі, стін та підлоги.
  • Реконструювання — це ускладнений капітальний ремонт. Даний вид ремонту, крім чорнової обробки включає в себе реконструкцію внутрішніх приміщень. Зміщення перегородок, зведення нових стін та суміщення кількох приміщень в одне.
  • Авторський ремонт — це ремонт під авторським наглядом і керівництвом провідного дизайнера і, при необхідності, архітектора. Даний вид ремонту відноситься до комплексного ремонту, який включає демонтаж, перепланування, чорнове і чистове оздоблення, закупівлю меблів і декору з подальшим оформленням приміщень.

Основні етапи ремонту квартири:

  1. Підготовка. В першу чергу, будь-який ремонт вимагає ретельної підготовки, що включає очищення приміщення від меблів і електрообладнання. Далі потрібен повний або частковий демонтаж: оздоблення, шпалер, плитки, сантехнічний комунікацій, електропроводки, старих вікон та дверей.
  2. Підготовка до чорнового оздоблення. Даний етап вимагає встановлення нових комунікацій (сантехніка, електропроводка і радіатори). Далі потрібна стяжка полиця маятником, стяжка заливається для того, щоб вирівняти підлогу за рівнем та захистити встановлені комунікації, що розташовуються на підлозі, від механічних пошкоджень.
  3. Чорні оздоблювальні роботи. Внутрішнє оздоблення починається зі штукатурних робіт. Штукатурка стін здійснюється, як і у випадку зі підлогою, за допомогою маятників. Процедура штукатурки стін стандартна, але через безліч різних матеріалів може незначно відрізнятися. Наприклад, розглянемо гіпсову штукатурку. Такий вигляд ідеально підходить для внутрішнього оздоблення житлових приміщень, так як гіпс є екологічно чистим матеріалом і добре зберігає тепло. Найважливіша якість гіпсової штукатурки – це пористість та повітропроникність. Роботи з гіпсової штукатурки виконується швидко, і не вимагає значних витрат через свою економічність. Також даний вид оштукатурювання є найбільш популярним, тому що він простий у реалізації.
  4. Чистові та малярські роботи. До чистових робіт відноситься ошпаклювання стін і стель, з їх подальшим фарбування та встановленням гіпсокартонових багетів або інших декоративних виробів. До малярських робіт, як не дивно, відносяться поклейка шпалер, наклеювання та фарбування фризів у кутах між стіною та стелею. Також до малярських відноситься фарбування стін, дверей та при необхідності фасаду будинку. Всередині приміщення найкраще використовувати водоемульсійну фарбу— вона не має запаху і є екологічно чистою.  Обклеювання шпалер здійснюється тільки після фарбування стель. Перед обклеюванням стіни обов’язково обробляють ґрунтовкою, і тільки після повного висихання. проводяться роботи з обклеювання шпалер. Ми радимо використовувати вінілові, тому що вони найбільш практичні у використанні.
  5. Монтаж плитки та мозаїки. Вибір плитки справа тонка і суто індивідуальна, ми рекомендуємо для початку дивитися за вашим обсягом та гаманцем. Для економ варіанта підійде плитка з керамограніту, так як вона має високу міцність і невибаглива в роботі. Якщо ж Ви захотіли, щось оригінальне та незвичайне, рекомендуємо використовувати мозаїку, але пам’ятайте   поверхня на яку належить класти плитку має бути ідеально рівна. Така плитка виглядає на стіні дуже дорого та оригінально, але в роботі дуже вибаглива.
  6. Покриття для підлоги. Після завершення чорнових і чистових робіт, саме час монтажу покриття для підлоги. У спальні краще використовувати натуральні покриття, такі як пробкова підлога або паркетна дошка. Для кухні та ванної ідеальним варіантом вважається плитка. У вітальню або коридор можна покласти ламінат або лінолеум. Після всіх виконаних пунктів залишається завершальний — прибирання приміщення та оформлення меблями, електроприладами, лампами та іншим декором.