Будиночок для птахів – поради щодо будівництва будиночка для птахів

Коли настає весна, до нашого саду прилітають різні комахи, які завдають величезної шкоди фруктовим деревам та ягідним рослинам.

Щоб убезпечити свою ділянку та зменшити час на боротьбу зі шкідниками слід обладнати будиночок для птахів.

Головне завдання полягає в тому, щоб зроблений нами будиночок забезпечив захист від поганої погоди, а також комфортні умови для кладки яєць та вирощування потомства.

Будиночок для птахів повинен добре вливатися в ландшафтний дизайн садової ділянки.

При його побудові важливо дотримуватись певних правил: необхідно дошки товщиною не менше 21 мм та шириною 16 см.

Внутрішню поверхню дошки не слід стругати, адже саме ця не рівна сторона допомагає птахам вилізти назовні.

Щоб побудувати звичайну шпаківню, потрібна висота споруди до 40 см, а діаметр льотка 6 см. Для синочок використовують зменшену копію «пташиного будиночка». Щоб пернаті змогли безперешкодно увійти до своєї оселі, потрібно перед входом додати виступ.

Усім відомо, що тільки шпаки наводять лад у своєму будиночку.

Особливості будівництва будиночків

Озеленення ділянки сприятливо вплине на кількість птахів. Найкраще пофарбувати будиночок у зелений колір і перед тим як повісити на передбачуване місце протруїти гніздових паразитів.

Дуже важливо прикріплювати будиночки на висоті не більше 8 метрів над землею. При цьому головне намагатись не пошкодити дерево. Не треба забувати про розміщений будиночок, його слід періодично очищати від старих пташиних забруднень: пір’я, сіна, глини та деяких відходів.

Найцікавішим фактом є те, що з надзвичайним задоволенням там можуть оселитися і білки, і сови, і домовий сич, а також багато інших нічних звірят. Іноді саме білки проганяють господарів цих будиночків і успішно займають це житло.

Якщо не змінювати традиції, то шпаківні прийнято вішати у Міжнародний день птахів. Але вже помічено, що це пізніший час. Адже сімейні стосунки птахів своєрідні та навчені.

Спочатку прилітає самець він як справжній герой шукає та облаштовує будинок, а потім співає шлюбну пісню і вірить, що його, самачка, що прилетіла, зможе гідно оцінити його серйозні наміри. Важливо, щоб новий будиночок був дуже комфортним, зручним та теплим без протягів. Адже головне – це виростити повноцінне потомство.

Сприятливим часом для розвішування шпаківень та синичників є саме осінь, але можна і навесні.